دانلود جزوه فیزیک عمومی

دانلود جزوه فیزیک عمومی

دانلود جزوه فیزیک عمومی

 

دانلود جزوه فیزیک عمومی

فیزیک علمی است که دینامیک و رفتار ماده و ماده باردار، حرکت آنها، نیروهای درگیر، تبادل انرژی، نیرو، تکانه و مبانی مفاهیمی مانند فضا و زمان را بررسی می کند. شاخه های اصلی فیزیک مکانیک کلاسیک، ترمودینامیک، الکترومغناطیس، نسبیت و مکانیک کوانتومی است .

 علم فیزیک مفاهیم انرژی درگیر در زندگی روزمره را بررسی می کند. فیزیک عمومی برای دانشجویان علاقه مند به مشاغل و رشته های مرتبط با علم و فناوری طراحی شده است. فیزیک عمومی I حرکت، گرما و حرکت موج را پوشش می دهد.در علم فیزیک، ما با سامانه‌های بسیار متفاوتی رو به رو هستیم، اما نظریه‌های اصلی که در هسته علم فیزیک قرار دارند، توسط همهٔ فیزیک‌دانان مورد استفاده قرار می‌گیرند.

در فیزیک کلاسیک، ما با نظریه‌هایی سروکار داریم که حرکت اشیاء که ابعاد و سرعت‌هایی که قابل تصور و عموماً آزمایش پذیرند را، پیش‌بینی و تحلیل می‌کنند.زمانی که صحبت از ابعاد قابل تصور برای عموم مردم می‌شود، منظور از ابعادی فرا اتمی و فرامولکولی شروع می‌شود و تا ابعاد سیارات را در بر می‌گیرد و سرعت قابل تصور، عموماً سرعتی کمتر از سرعت نور است.

هدف اصلی علم فیزیک توصیف تمام پدیده‌های طبیعی قابل مشاهده و غیرقابل مشاهده برای بشر، توسط مدل‌های ریاضی (به اصطلاح کمی‌کردن طبیعت) است. تا قبل از قرن بیستم، با دسته‌بندی پدیده‌های قابل مشاهده تا آن روز، فرض بر این بود که طبیعت از ذرات مادی تشکیل شده‌است و تمام پدیده‌ها به واسطهٔ دو نوع برهمکنش بین ذرات (برهمکنش‌های گرانشی و الکترومغناطیسی) رخ می‌دهند.

فیزیک عمومی یک درس دو واحدی در مقطع کاردانی بوده که جز دروس علوم پاییه رشته های فنی مهندسی میباشد.

 

برای دریافت این فایل به باکس دانلود در پایین مراجعه کنید.

اینستاگرام ما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *