webcodes

دانلود رایگان مقاله آشنایی با انرژی های نو

۱۹ بهمن ۱۳۹۶

porozhe-admin-kade:نویسنده

دانلود رایگان مقاله آشنایی با انرژی های نو

انرژِهای نو

خلاصه:افزایش نفوذ توزیع پراکنده ( DG ) در سیستم های قدرت باعث ایجاد چالش های بنیادی از لحاظ کنترل و قابل اتکا بودن ، میان سیستم ها می شود . ریز شبکه ها ( توافقی بین واحدهای DG ، بارها و عناصر ظرفیت ) با استراتژی ها صحیح کنترل می توانند راه حل خوبی برای از بین بردن یا آسان نمودن این چالش ها شوند. مقدمه ی معکوس کننده پایه ریز شبکه در یک شبکه توزیع ، آسان نمودن استفاده از منابع انرژی های تجدید پذیر. تولیدهای پراکنده و منبع ذخیره ساز  می باشد  و علاوه بر این می تواند کیفیت قدرت  را  بهبود بخشیده  و  نقصان ها را کاهش دهد . بنابرین  بازده را  افزایش می دهد و قابل اتکا بودن سیستم را بهبود می بخشد. هنگامی که واحدهای DG توسط فصل مشترک الکترونیک قدرت به شبکه متصل می شوند ، استراتژی های کنترلی مخصوصی برای فص مشترک های اینورتر واحدهای DG در محل جزیره ای شدن ریز شبکه در حال توسعه یافتن است. این مقاله متدهای پیشرفته کنترا برای ریزشبکه ها ارائه می دهد. علی الخصوص حالت جزیره ای شدن و پایه معکوس . علاوه بر این روش های گوناگون کنترل ، طبق خصوصیات هر کدام مقایسه و طبقه بندی شده اند . همچنین اهداف کنترل ریزشبکه ها و راه حل های مشکلات شان و مزیت ها یا معایب بالقوه ی آن ها را به اختصار می کشاند. نهایتاً برخی نظرات برای تحقیق های بعدی قرارداده خواهد شد .

امروزه ، بدلیل کاهش منابع سوخت فسیلی و به خصوص به دلیل مشکلات زیست محیطی و اقتصادی ، محققان به استفاده از منابع انرژی های تجدید پذیر گرایش پیدا کرده اند و شبکه های انتقال بار ، طبق افزایش نیاز و تقاضا برای انرژی قدرت ، به صورت غیر منتظره ای در حال افزایش هستند . چون توسعه شبکه های انتقالی توسط چشم انداز اقتصادی به چالش کشیده شده ، ریزشبکه ها به عنوان چاره ای زیست پذیر و قابل دوام از لحاظ اقتصادی مورد توجه قرار گرفته اند . امروزه که تقاضای الکتریک ( برق ) روز به روز در حال افزایش است. بهبود بازده و قابل اعتماد بودن تامین انرژی بسیار مورد نیاز است . ریزشبکه ها (MG ) واحدهای (DG  ) را در شبکه ی همگانی ترکیب کرده و بسیاری از مشکلات موجود سیستم های قدرت را حل کرده اند . همچنین یک ساختمان حیاتی در شبکه های هوشمند می باشد . به دلیل خصوصیات واحدهای DG ، اتصال آن ها به شبکه ها به طور مستقیم قابل قبول نیست .

بنابراین استفاده از رابط الکتریکی قدرت ضروری است . نقش اساسی یک رابط معکوس کننده ، کنترل قدرت تزریق شده است به علاوه جبران مشکلات ناشی از کیفیت قدرت مانند هارمونی ولتاژ ، می توانند با استراتژی مناسب کنترلی بدست آید. طبق موفقیت اختلاط DG ها چالش های تکنیکی زیادی باید هنوز بر سطح های قابل اتکاء فعلی غلبه کنند تا تاثیرات غیرکاربردی را تضمین کند و منافع بالقوه ( پتانسیلی ) DG ها به طور کامل به موفقیت برسند .

ز کاربردهای DG ها و ریز شبکه ها باصرفه بودن در زمینه های زیست محیطی ، کارایی ، سرمایه گذاری، کیفیت قدرت ، صرفه اقتصادی و تجاری می باشد . بهبود قابلیت اتکا و کیفیت قدرت در سیستم های تامین کننده قدرت می تواند تراکم شبکه را کاهش دهد و همچنین نیاز برای سیستم های انتقال حجیم را کاهش می دهد . ریزشبکه ها می توانند کارایی داشته باشند در هر دو حالت وصل شده به شبکه و حالت جزیره ای . حالت ریز شبکه جزیره ای ، واحدهای DG پاسخگوی کنترل ولتاژ ( دامنه و فرکانس ) و همچنین بالانس اشتراک قدرت می باشند . وظیفه اشتراک قدرت ، تضمین اشتراک بار است . بطوری که تمام مدول ها بار را طبق نرخ گنجایششان و توانایی منابع قدرتشان به اشتراک بگذارند . چون اکثر واحدهای DG توسط رابط الکترونیکی قدرت به شبکه وصل می شوند ، ریزشبکه های جزیره ای استراتژی های کنترل معکوس ویژه ای نیاز دارند که در این مقاله ارائه شده اند . ریز شبکه باید قادر به انجام هوشمندانه باشند چه در حالت اتصال و چه در حالت قطع اتصال از شبکه. رابط های معکوس کننده معمولا بصورت موازی وصل می شوند.

کنترل کردن جریان معکوس منبع ولتاژ موازی در یک ریز شبکه در سال های اخیر مورد بررسی قرارگرفته شده است. پس چالش اصلی تضمین پایداری و قاعده ولتاژ برای فراهم کردن کیفیت قدرت بیشتر برای مشتریان است . برای جلوگیری از جریان گردشی میان اینورتر بدون هیچ گونه پیوند ارتباطی ، روش کنترل حلقه معمولا مورد استفاده قرار می گیرد .

0/5 ( 0 بازدید )

رمز فایل

Projectkade.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


کانال رسمی پروژه کده


آمار سایت

بازديد امروز:25 نفر
تعداد بازديد ديروز:91 نفر
بازديد سال:18472 نفر
ورودي از همه جستجوگرها:540 نفر
تعداد مطالب:64 مطلب
آخرين بروزرساني سايت:تیر ۳۰, ۱۳۹۷

تبلیغات

اسکرول بار